MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy (Piechowice, 8.11-14.11.2020), poznaj najważniejsze informacje z Piechowic

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Piechowic nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Piechowic nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Piechowic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 8.11 a 14.11.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zatopione kamieniołomy tuż przy samej granicy. Turyści są nimi zachwyceni”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Piechowice od 8.11 do 14.11.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zatopione kamieniołomy tuż przy samej granicy. Turyści są nimi zachwyceni

To raj dla nurków, wspinaczy, piechurów, ale i osób, które w przyjemnym otoczeniu chciałyby cieszyć się urokami jesiennej pogody. Zaledwie kilkanaście kilometrów od granicy polsko- niemieckiej docieramy do gór Königshain, gdzie zachwycają zalane kamieniołomy- dawna kopalnia granitu. To nie jedyna atrakcja tego miejsca.

📢 Największe bolączki Polaków na home office. Poznaj proste pomysły na uśmierzenie bólu

Co stanowi największe wyzwanie dla osób, którym polecono home office ze względu na pandemię? Co zrobić, żeby praca zdalna była lżejsza i przyjemniejsza? Podpowiadamy.

📢 Rząd myśli o zniesieniu części obostrzeń. Padły daty

Najwcześniej w połowie grudnia możemy spodziewać się zniesienia części obostrzeń obowiązujących dziś w Polsce. Zapowiedział to w piątek w rozmowie z radiem Zet profesor Andrzej Horban, szef doradców premiera ds. epidemii. Horban wyjaśnił, że będzie to możliwe dzięki temu, że wzrost liczby zakażeń w Polsce zatrzymał się.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Lenovo TAB M10 10,3" 4GB/64GB WiFi szary (ZA5T0230PL)


Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB WiFi Czarny (SM-T510NZKDXEO)


Tygodniowa prasówka 8.11-14.11.2020 Piechowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Piechowicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Mam koronawirusa, co dalej? Postępowanie po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na COVID-19? Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Mam koronawirusa, co robić? To jedno z najczęściej zadawanych pytań. Wyjaśniamy, jak postępować po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa, ile dni trwa domowa izolacja dla osób bezobjawowych, a ile jeśli podczas odosobnienia pojawią się symptomy COVID-19. Ponieważ będąc na izolacji, nie można wychodzić z domu, podpowiadamy gdzie zgłosić się, by uzyskać pomoc w zrobieniu zakupów lub z wyprowadzeniem psa na spacer. Co dzieje się z domownikami i czy można pracować? Odpowiadamy na te i inne najczęściej zadawane pytania przez osoby, które dowiedziały się, że są zakażone SARS-CoV-2.

📢 Uczennica z Jeleniej Góry zagrała na wielkim ekranie. Brawo Hela! [ZDJĘCIA]

Helena Korczycka z Jeleniej Góry, uczennica Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych zagrała w nowej filmowej adaptacji „Chłopów” Władysława Reymonta. Zdjęcia niedawno się zakończyły. Zobacz jak prezentuje się w roli Józi.

📢 Patkowski: Na koronawirusie konsument się bogaci MEMY. Wiceminister finansów radzi - zawsze można się przebranżowić

Wiceminister finansów Piotr Patkowski stwierdził, że pomoc dla Polaków, którzy cierpią przez pandemię koronawirusa nie jest planowana. W opinii Patkowskiego na obostrzeniach związanych z koronawirusem zyskuje konsument, ponieważ w jego portfelu zostaje więcej pieniędzy. A co z pozamykanymi branżami i przedsiębiorcami pozbawionymi możliwości pracy? "Jest możliwość przebranżowienia" - radzi wiceminister. Co na to internauci? Jak zwykle mają memy. Zobacz je w galerii zdjęć.

📢 Niesamowite wnętrza pałacu Paulinum w Jeleniej Górze. Zobacz archiwalne zdjęcia!

XIX-wieczny pałac Paulinum, górujący nad miastem Jelenia Góra, znajduje się prawie w jej centrum, na niedużym wzniesieniu, w otoczeniu pięknego parku. Budynek pałacu został wybudowany na zlecenie rodziny niemieckich przemysłowców, w architekturze wzorowano się na stylu saksońskich pałaców. Obecnie w pałacu Paulinum mieści się hotel. Zobaczcie jak ta architektoniczna perełka wyglądała kiedyś. Wnętrza zachwycają!

📢 Masz te objawy? Mogą wskazywać na poważne problemy zdrowotne. Jakich sygnałów wysyłanych przez ciało nie należy ignorować?

Wiele sygnałów wysyłanych przez nasze ciało po prostu ignorujemy. Na ból głowy lub karku łykamy tabletki, nieustające przemęczenie zrzucamy na karb przepracowania, za wahania wagi zaś obarczamy winą ostatni posiłek. Warto sobie uświadomić, że wszystkie, nawet z pozoru błahe dolegliwości, mogą być oznaką mniej lub bardziej poważnych problemów zdrowotnych.

📢 Znani jeleniogórzanie w młodości. Popek, Kammel i Mensah- zobacz zdjęcia!

To chyba najbardziej znane osoby pochodzące z Jeleniej Góry. Pamiętasz Tomasza Kammela, Popka albo Omene Mensah z przedszkola lub czasów szkolnych? Zobacz jak wyglądali w latach młodości!

📢 150 mln zł na dofinansowanie zakupu aut elektrycznych. "Największe dopłaty do zakupu elektrycznych aut dostawczych oraz taksówek"

Dd 26 czerwca 2020 roku będzie można składać wnioski do programów „Zielony samochód”, „eVAN” i „Koliber”. Ministerstwo Klimatu wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki na programy wspierające elektromobilność przeznaczą blisko 150 mln zł. - Trwająca epidemia COVID-19 wymaga od nas rozpoczęcia poszukiwania takich rozwiązań, które pozwolą pobudzić gospodarkę- mówił minister klimatu.

📢 Rekordowa liczba wniosków o dofinansowanie w ramach Funduszu Naturalnej Energii

Tegoroczna jubileuszowa X edycja konkursu Fundusz Naturalnej Energii realizowana przez GAZ-SYSTEM w partnerstwie z Fundacją „Za górami, za lasami” cieszyła się największym zainteresowaniem ze wszystkich dotychczasowych edycji. Łącznie wpłynęło 201 wniosków o dofinansowanie.

📢 Formalności związane z narodzinami dziecka – o czym trzeba pamiętać i kiedy należy to zrobić! 10 ważnych rzeczy!

Narodziny dziecka to bardzo ważny dzień w życiu kobiety, jej partnera i całej rodziny. Aby noworodek stał się pełnoprawnym obywatelem, należy dopilnować wielu formalności. Oto najważniejsze rzeczy, jakie musisz zrobić ty, albo małżonek/partner zaraz po porodzie.

📢 Smog – co to jest i jak nam szkodzi? Przyczyny zanieczyszczenia powietrza, skutki dla zdrowia i metody ochrony. Smog kwaśny i fotochemiczny

Zanieczyszczenie powietrza to rosnący problem, przez wiele osób lekceważony. Tymczasem lekarze ostrzegają, że jest czynnikiem rozwoju chorób serca, tak samo jak wysokie ciśnienie krwi czy poziom cholesterolu. Inne skutki to częstsze przypadki cukrzycy, demencji, nowotworów i poronień. Lista chorób, którym sprzyja, jest coraz dłuższa. Najważniejszą kwestią jest więc to, jak chronić przed smogiem swoje zdrowie.

📢 Mieszkańcy Jeleniej Góry zrobią zakupy w "nowym" Kauflandzie. Co się zmieniło?

Od dzisiaj (12.11) klienci Kauflandu w Jeleniej Górze mogą już robić zakupy w odnowionym markecie. Pojawiły się kasy samoobsługowe, nowe regały i lady chłodnicze, specjalnie wydzielony dział „Świadomego Żywienia” z produktami m.in. niezawierającymi konserwantów. To jednak nie wszystkie zmiany!

📢 Jelenia Góra. Jesienne paznokcie- jakie wzory najbardziej popularne wśród jeleniogórzanek? Zobacz!

Zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Panie dbają, żeby wyglądały jak najlepiej. Jesienne wzory mogą zaskakiwać. Klasyczne? A może szalone? Jakie wzory na paznokciach preferują mieszkanki Jeleniej Góry? Zobacz naszą galerię!

📢 Czy będą nowe obostrzenia w Polsce? W innych krajach jest już całkowity lockdown. Jak z koronawirusem radzą sobie Niemcy czy Francja?

Choć całkowity lockdown dopiero przed nami, wielu osobom już teraz nie podobają się wprowadzone przez polski rząd obostrzenia - uważają je za zbyt rygorystyczne. Dla porównania przytacza się przykłady innych krajów, w których koronawirus także szaleje, a mimo tego nie nastąpił lockdown, sklepy i usługi są otwarte, a dzieci nadal chodzą do szkoły. Czy aby na pewno Polska ma jedne z najostrzejszych restrykcji w związku z pandemią koronawirusa? Zobacz, jakie naprawdę są obostrzenia w Czechach, Francji, Niemczech i innych krajach.

📢 Dzieci i ich ulubione zabawki z całego świata: poruszające zdjęcia. Jak wygląda dzieciństwo w różnych krajach? Czasem słodko, czasem gorzko

Co dziecięce zabawki mówią o swoich właścicielach? Okazuje się, że bardzo wiele. Wyrażają nie tylko status majątkowy i pozycję społeczną rodziny, ale także pasje, fobie i ambicje - nie tylko dzieci, ale czasem także, a może przede wszystkim, rodziców. Oto niezwykły cykl portretów z całego globu, wykonanych przez włoskiego fotografa National Geographic, Gabriele Galimbertiego. Jak wygląda dzieciństwo w różnych zakątkach świata? Niekiedy niezwykle poruszająco.

📢 Gdzie jest Złoto Wrocławia? Zobacz możliwe lokalizacje na Dolnym Śląsku

Gdzie się podziało kilka ton złota i kosztowności ukrytych w 23 skrzyniach? To tzw. Złoto Wrocławia - kosztowności złożone przez wrocławian, papiery wartościowe oraz przede wszystkim złoto z banków, które zostało zabezpieczone i ukryte przed natarciem Armii Czerwonej na Festung Breslau. Szczegóły w podpisach pod zdjęciami w naszej galerii.

📢 Nowe, nietypowe objawy koronawirusa: Niska temperatura ciała i ból oczu. Jak może jeszcze objawiać się COVID-19? Lista objawów rzadszych

Gorączka, kaszel, brak węchu czy smaku - to objawy zakażenia koronawirusem, o których mówi się od początku trwania pandemii. Jednak z biegiem czasu i z wzrastającą liczbą zakażeń samopoczucie chorych na COVID-19 wskazuje na to, że nie tylko dotychczas znane objawy nie występują u pacjentów, ale, co więcej, pojawiają się zupełnie nowe syndromy świadczące o zakażeniu. Do nietypowych objawów koronawirusa należą m. in. niska temperatura ciała - 35 stopni Celsjusza, ale także ból oczu. Sprawdź, jakie jeszcze nietypowe symptomy zakażenia koronawirusem pojawiają się u niektórych pacjentów?

📢 5 najczęstszych błędów, jakie popełniamy przy używaniu pralki. Najczęstsze awarie oraz jak naprawić pralkę? 12.11.2020

Pralka ma swoją żywotność, jak każde urządzenie elektryczne ulega awariom. Często bywa tak, że sami się do tego przyczynianiami poprzez złe użytkowanie i jej konserwacje. Oto 5 błędów, które robimy naszym pralkom oraz najczęstsze awarie występujące w tym urządzeniu. Podpowiadamy także jak naprawić pralkę samemu i czy jest to możliwe?

ZOBACZ KONIECZNIE

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piechowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto